
Джерело: fraza.com
Експерти зі Стенфордського університету в США розповіли про користь віртуальної реальності. З'явилися дані їхнього звіту.
У ньому сказано, що подібна технологія може ефективно використовуватися для лікування депресії.
Вчені кажуть, що традиційні методи лікування депресії, такі як поведінкова активація (різновид поведінкової терапії), ефективні, але часто недоступні через вартість та нестачу фахівців.
Пояснюється, що поведінкова активація полягає в ідеї, що депресія пов'язані з циклом уникнення і від приємних чи значних занять.
Так, повідомляють американці, плануючи та займаючись справами, які сприяють задоволенню чи почуттю виконаного обов'язку, люди здатні розірвати даний цикл, покращити свій настрій та зменшити депресивні симптоми.
За їхніми словами, віртуальна реальність дає потенційне вирішення проблем доступності, пов'язаних із цією формою терапії.
Зазначається, що занурюючи людей у цікаві та контрольовані віртуальні середовища, вона може забезпечити терапевтичний досвід, який інакше був би недосяжним у реальному житті.
Під час роботи фахівці використовували підвид віртуальної реальності під назвою «Розширена реальність» (XR), в якій цифрові дані та віртуальні об'єкти накладаються на реальне середовище за допомогою спеціального шолома.
Добровольців поділили на дві групи, кожна з яких пройшла чотири сеанси поведінкової активаційної терапії в онлайн-режимі.