
Статус першопрохідця у створенні стратегічного біткоїн-резерву принесе США значну вигоду. Про це написав директор зі зв’язків з урядом Riot Platforms Сем Лайман в авторській колонці видання Forbes.
Лайман вважає, що стратегічний резерв цифрового золота не тільки допоможе знизити зовнішньоекономічний борг, а й зміцнить долар, ставши одним із важелів впливу на геополітичних суперників, зокрема на Китай і рф.
Він зазначив, що країни БРІКС наростили темпи дедоларизації та прискорили розробку власної валюти. Лідери ініціативи — КНР і росія — «скидають тисячі казначейських облігацій США в обмін на золото». На думку експерта, так вони знижують свою залежність від доларової системи, а інші країни можуть наслідувати їхній приклад:
Лайман нагадав про нещодавню заяву голови ФРС Джерома Пауелла, який назвав першу криптовалюту конкурентом золота, а не долара. На думку фахівця, біткоїн перевершує дорогоцінний метал як актив заощадження, що зумовило його зростання.
Однак він підкреслив, що тут важлива роль першопрохідця. Ставши першою країною G20, яка створила стратегічний біткоїн-резерв, США «практично змусять інші держави піти тим самим шляхом».
Крім того, зазначив експерт, диверсифікація державних активів корисна для економіки США і, як наслідок, для долара. Ще сильніше підняти впевненість в американській валюті він запропонував шляхом просування доларових стейблкоїнів за кордоном.
Він додав, що емітенти стейблкоїнів тримають близько $120 млрд у казначейських облігаціях США. З такою сумою вони посідають 18 місце серед власників інструменту у світі, вище за Німеччину та Південну Корею.
Нагадаємо, у грудні колишній міністр фінансів США Лоуренс Саммерс назвав план зі створення стратегічного резерву в біткоїнах «божевіллям».
Джерело: forklog.com.ua