
Джерело: fraza.com
Судді Господарського суду м. Києва Анатолію Івченку можуть виснути підозру щодо винесення незаконного рішення щодо сплати державою Україна понад 3 млрд грн на користь Міноборони Росії за боргами приватної компанії Єдині енергосистеми України, що була підконтрольна Юлії Тимошенко. Це рішення суддя виніс 12 років тому, у вересні 2012 року. Про це пишуть УН з посиланням на видання "Коротко.Про".
Видання нагадує, що тоді суд своїм рішенням задовольнив позов Міноборони РФ до Кабміну щодо боргів ЄЕСУ, зобовʼязавши сплатити російській стороні 3,113 млрд грн "на радість російській пропаганді і проросійським чиновникам на чолі країни". Рішення виголосив Анатолій Івченко.
Ще в грудні 1995 року російський "Газпром" та корпорація ЄЕСУ, якою керувала Юлія Тимошенко, домовилися про постачання російського газу для українських споживачів протягом 1996 року. Оплачували паливо товарами для Міноборони РФ, які ЄЕСУ закуповувала на ринку. "Нібито ці поставки були підкріплені "гарантіями" з боку уряду – у разі, якби ЄЕСУ не виконала зобовʼязань (що і сталося) – їх мав виконати Кабмін, який тоді очолював соратник Тимошенко Павло Лазаренко", – йдеться в матеріалі.
Гроші не вдавалось стягнути аж поки до влади не прийшов Янукович, а Тимошенко не сіла до вʼязниці. Апеляційна та касаційна інстанція у 2012 – 2013 рр. залишили рішення без змін. Виплату розбили на частини і до того, як Янукович втік з України, уряд встиг перерахувати росіянам близько 40 млн гривень. На основі цього рішення згодом Генпрокуратура повідомила Тимошенко про додаткову підозру щодо розтрати 3 млрд грн державних коштів.
"Після Революції гідності прокурори почали розслідування обставин винесення цього рішення Анатолієм Івченком. Адже, по-перше, жодних свідчень реального існування "листів з гарантіями" не знайшлося (Держархів не підтвердив, що вони колись існували), по-друге, навіть якби вони існували, то такі епістолярні твори не мають жодного юридичного значення і не є державними гарантіями, які б зобовʼязували Кабмін здійснювати будь-які розрахунки за боргами приватної компанії", – сказано в статті.
Щодо Анатолія Івченка уже була готова підозра в Генеральній прокуратурі щодо винесення неправосудного рішення. "Ба більше, за неперевіреними даними, були зібрані докази його безпосередньої участі в підготовці рішення в найбільш невигідних для України формулюваннях у співпраці з російськими юристами", – додає видання.