
Сім керівників із криптовалютних компаній розповіли виданню DLNews про свої очікування від 2025 року. Серед них — відновлення DeFi, бум токенізації та навіть «серйозний крах».
Продовжиться відродження DeFi
З моменту появи влітку 2020 року децентралізовані фінанси показали себе реально революційною технологією. Однак в останні два роки сектор «дещо недооцінювали», заявив глава відділу франчайзингового трейдингу Galaxy Digital Майкл Гарві.
На його думку, продовжиться вже спостережувана тенденція пожвавлення у сфері DeFi.
В екосистемі Ethereum стабільно розвиваються усталені протоколи на кшталт Uniswap, Aave і Compound, а також удосконалюються мережі другого рівня, такі як Arbitrum, Optimism і Base.
При цьому з’явилося наступне покоління DeFi-проєктів, до яких експерт відніс Spark, Ethena і низку DEX-агрегаторів, які «значно поліпшили процес трейдингу».
Свою успішність у сегменті довів блокчейн Solana — обсяги торгів на децентралізованих платформах мережі регулярно перевищують показники екосистеми Ethereum.
Співзасновник Balance Норріс Ванг також очікує відродження «інновацій децентралізованих фінансів». Драйверами виступлять зростаюча впевненість розробників та інвесторів, поглиблення інтеграції з фінтех-платформами та повернення провідної ролі США в сегменті.
Ми побачимо бум токенізації
Однією з ключових сфер упровадження технології блокчейну стане токенізація кошиків активів, особливо, забезпечених держоблігаціями, вважає CEO Copper Амар Кучінад.
Прикладами стануть уже наявні продукти від BlackRock і Franklin Templeton.
За його словами, впровадженню технології посприяють надані нею переваги:
- швидкі розрахунки;
- скорочення ризиків;
- більш ефективне управління капіталом;
- зниження операційних витрат.
На думку директорки з розвитку бізнесу Ava Labs Морган Крупецкі, токенізація «значно розшириться» на різні сектори та класи активів.
Крім стейблкоїнів і фондів грошового ринку, тренд охопить акції, цінні папери з фіксованим доходом та інші традиційні фінансові інструменти.
Компанії, що використовують технологію Web2 і вже мають клієнтську мережу і канали збуту, дедалі частіше впроваджуватимуть блокчейн. За словами Крупецкі, це стане відображенням попиту на більш ефективні та прозорі способи пропозиції продуктів.
Співзасновник і CEO Fasset Мохаммад Раафі вважає, що токенізація сприяє прийняттю криптовалюти на ринках, що швидко зростають, на кшталт Індонезії та Пакистану.
Як приклад він навів рішення для інвестицій у нерухомість, що усувають бар’єри. Користувачі з країн, що розвиваються, можуть володіти часткою майна в Лондоні або Нью-Йорку, вклавши суму менше ніж $100, підкреслив підприємець.
Він також звернув увагу, що 2024 року понад 60% криптогаманців було створено в країнах третього світу. Це підкреслює попит на DeFi-рішення в регіонах з обмеженим доступом до банківських послуг. Ця тенденція посилиться у 2025 році, припустив Раафі.
Стратегічні біткоїн-резерви, ШІ, мем-коїни, «альткоїни-динозаври» та інші тренди
CEO Plume Кріс Інь також упевнений, що в центрі уваги на динамічному криптовалютному ландшафті в 2025 році опиняться токенізовані реальні активи. Серед інших трендів він назвав ШІ, мем-токени, «динозаври» на кшталт Ethereum, Litecoin або Monero і зростання активності спільноти.
Директор з маркетингу VALR Бен Казелін вважає, що наступного року варто уважно стежити за трьома темами.
По-перше, ініціатива президента США Дональда Трампа зі створення стратегічного біткоїн-резерву спонукає інші країни зробити кроки в цьому напрямку. Однак менеджер не очікує гладкого розвитку подій — опір буде значним.
По-друге, хоча зміни у фіскальній політиці сприятимуть ринку загалом, наближається «серйозний крах», вважає Казелін.
По-третє, Казелін очікує регіональної консолідації бірж. На перший план вийдуть ліцензовані національні платформи на тлі відносного спаду у нерегульованих глобальних майданчиків. Тенденція особливо торкнеться країн, що розвиваються, зазначив він.
Нагадаємо, у Forbes представили прогнози не тільки для криптоіндустрії, а й для сегмента ШІ.
Джерело: forklog.com.ua