
Команда експертів із кількох університетів створила обчислювальну модель, яка прогнозує та імітує поведінку людини з високою точністю. Про це йдеться в дослідницькій роботі.
Centaur навчена на наборі даних під назвою Psych101, який демонструє «безпрецедентний масштаб інформації про поведінку людини». Модель «здатна прискорити експерименти для наукових відкриттів».
Psych101 містить 160 психологічних експериментів за участю 60 092 осіб, які зробили загалом понад 10 млн виборів.
Сьогодні більшість сучасних обчислювальних моделей налаштовані на конкретну область. Вони створені для розв’язання певної проблеми, зазначили експерти.
Провідний науковець Марсель Бінц зазначив, що команда доопрацювала сучасну LLM Llama 3.1 70B від Meta і виявила її «здатність передбачати поведінку невидимих учасників краще, ніж чинні когнітивні моделі практично в кожному експерименті».
За його словами, Centaur «більшою мірою відповідає нейронній активності людини, хоча він не був спеціально навчений її вловлювати».
Модель здатна працювати в режимі реального часу, демонструвати раціональну адаптивну поведінку і навчатися у навколишнього середовища, йдеться в статті.
Раніше швейцарська компанія FinalSpark створила комп’ютерну архітектуру з живої біологічної матерії — органоїдів людського мозку — і здає в оренду вченим за $500 на місяць.
Нагадаємо, китайські дослідники розробили робота з вирощеним у лабораторних умовах штучним мозком, якого можна навчити виконувати різні завдання.
Джерело: forklog.com.ua