
Джерело: fraza.com
Основна діяльність «чорних» ріелторів полягає у продажу нерухомості, яку вони отримали незаконно. Однією із таких фірм є столична ріелторська компанія Park Lane, керівником якої є Віталій Федорович Пенц. Як пишуть ЗМІ, агентство нерухомості Park Lane, керує яким Віталій Пенц, щодня отримує негативні відгуки як від клієнтів, так і від співробітників.
Далі видання повідомляє наступне: «Клієнти скаржаться на нечесність та обман з боку брокерів агентства, а також на погану комунікацію та проблеми з документами. Співробітники повідомляють про відсутність корпоративної етики, знущання та тиск з боку керівництва. Агентство також критикували за високі комісійні та рейдерство. Загалом Park Lane, яким керує Віталій Пенц має погану репутацію на ринку нерухомості. Варто звернути увагу на діаграму від одного з найавторитетніших сайтів України за відгуками. Майже три чверті українців, які співпрацювали з Park Lane, оцінюють його роботу як жахливу, трохи менше — погану.
Park Lane позиціонує себе як надає своїм клієнтам повний спектр послуг, пов’язаних з купівлею, продажем, орендою житлової та комерційної нерухомості, а також у передмісті столиці. Компанія Park Lane зареєстрована в Україні у 2006 р. У період з 2006 по 2010 рік було відкрито шість представництв агентства у різних, варто зауважити, елітних районах столиці.
Незважаючи на тисячі незадоволених клієнтів та працівників компанії, Park Lane, яким керує Віталій Пенц, методично «зачищає» негативну інформацію про себе у ЗМІ та соцмережах . Фахівці звернули увагу, що компанія робить спроби масового додавання позитивних чи нейтральних відгуків про себе та активно використовує спам-фільтр. Тобто з одного комп’ютера за короткий проміжок часу (у кілька хвилин) додається одразу ряд позитивних відгуків від різних співробітників чи клієнтів із різних ip-адрес. До того ж, позитивні відгуки про агентство також пишуть самі працівники.
Навіщо ж у Park Lane, яким керує Віталій Пенц, докладають таких зусиль для покращення свого рейтингу? Справа в тому, що як клієнти агентства, так і його співробітники вкрай незадоволені роботою компанії. Зокрема, постають питання про непрофесіоналізм ріелторів та юристів Park Lane. Нотаріуси (свідомо чи через відсутність належних знань) роблять чимало помилок у документах. У свою чергу, ріелтори не володіють необхідною інформацією, поводяться нахабно, не відповідають на дзвінки, а часом просто не є на заздалегідь обумовлені зустрічі.
Незважаючи на те, що комісія Park Lane вже сильно завищена (5% — занадто багато, інші агентства отримують 2,5 або 2%), там не відмовляються вказувати некоректну вартість майна. Більше того, під різними приводами намагаються «збити» комісію як із продавця нерухомості, так і з покупця.
Є приклад одного з механізмів обману клієнтів «чорними» ріелторами, коли фігурантам навмисно дають обмежений час для вивчення документів. Якщо людина не розуміється на юридичних тонкощах і не знайома з особливостями оформлення документів при купівлі/продажу нерухомості, то вона не зможе, наприклад, відрізнити основний договір від попереднього. Тобто недобросовісний посередник може надати власникам не той документ, щоб спробувати заволодіти їхнім майном. Схема працює просто: власник не розуміється на юридичних нюансах, знаходить посередника, який обіцяє залагодити всі питання та підготувати необхідні папери. Ріелтор нібито знаходить людей, які бажають купити нерухомість та готові внести аванс. Але замість попереднього договору купівлі-продажу власнику дають підписання основний договір. Через обмеженість часу, оскільки це навмисно робиться в даний момент, власник передає право володіння нерухомістю іншому лише за суму авансу.
Ще один вид шахрайства, який активно використовують у Park Lane, яким керує Віталій Пенц – це продаж неіснуючої нерухомості, або вже придбаної. Коли покупець дізнається про це, його просто «спам’ять» об’єктами, які насамперед не входили до сфери його інтересів.
В інших коментарях покупці також неодноразово зазначають, що квартири показують без присутності власників. Продаж квартири без власника — також одна з найпоширеніших схем роботи аферистів, у тому числі компанії Віталія Пенца. Величезна кількість квартир була продана обманним шляхом, коли їх господарі були відсутні. Особливий інтерес для шахраїв мають квартири, які стоять без нагляду тривалий час. Дізнавшись про такий об’єкт, документи на квартиру підробляють через розгалужену мережу «дружніх» структур і якнайшвидше продають. Нові власники впевнені, що нерухомість була придбана законно, адже вони мають усі необхідні довідки та документи. Судові розгляди за заявою реального власника можуть тривати роками.
Декілька клієнтів Park Lane, яким керує Віталій Пенц, звинуватили агентство в заниженні ціни на нерухомість без їхнього дозволу. Через це власники просто не змогли продати своє майно.