Угорщина укладає угоду на поставки американського скрапленого природного газу, посилюючи енергетичну безпеку в регіоні

Угорщина укладає угоду на поставки американського скрапленого природного газу, посилюючи енергетичну безпеку в регіоні

Американський газ для Угорщини

## Нова газова угода з США

Угорська державна енергетична компанія MVM підписала п’ятирічний контракт з американською Chevron на імпорт 2 мільярдів кубічних метрів скрапленого природного газу (ЗПГ). Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, наголосивши, що це перша в історії країни така велика угода на постачання американського газу.

“Сьогодні ми досягли важливої віхи в американо-угорській енергетичній співпраці, підписавши контракт на 400 мільйонів кубічних метрів скрапленого природного газу на рік”, – зазначив він.

Впродовж наступних п’яти років до Угорщини надійде два мільярди кубічних метрів американського ЗПГ. Угорський міністр підкреслив, що країна зацікавлена в закупівлі енергії з якомога більшої кількості джерел та маршрутів, забезпечуючи найнижчі ціни.

## Диверсифікація постачання

Угода з Chevron погодили на тлі скорочення частки російського газу в європейському імпорті. До початку повномасштабної війни Росія забезпечувала близько 45% газових постачань до ЄС, проте до 2024 року цей показник знизився до 19%. Згідно з планами Єврокомісії, до кінця 2025 року частка російського газу має скоротитися до 13%.

Таким чином, Угорщина диверсифікує свої джерела газопостачання, зменшуючи залежність від Росії. Це відповідає загальноєвропейським зусиллям зі зниження енергетичної залежності від Кремля після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.