Терещенківська садиба повертається до міста: суд задовольнив позов прокуратури про повернення пам’ятки культурної спадщини громаді

Терещенківська садиба повертається до міста: суд задовольнив позов прокуратури про повернення пам'ятки культурної спадщини громаді

Повернення флігеля Садиби Терещенка до комунальної власності Києва

Північний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду першої інстанції про повернення приміщень, розташованих у пам’ятці архітектури кінця 19 століття, до комунальної власності Києва. Раніше ці приміщення незаконно передали приватній структурі.

Історія Садиби Терещенків

Садиба Терещенків, побудована наприкінці 19 століття, є пам’яткою архітектури. Її споруди складають цілісний ансамбль у стилі венеціанської готики. В особняку проживав цукропромисловець, меценат та колекціонер Іван Терещенко. У 1917-1918 роках частина приміщень використовувалась для урядовців Української Центральної Ради та Міністерства шляхів сполучення УНР.

Повернення флігеля до комунальної власності

У 2006-2008 роках Садиба була незаконно зареєстрована на праві власності за приватною структурою, яка не займалась її реставрацією та збереженням. Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про повернення приміщень флігеля Садиби Терещенка до комунальної власності. Суд першої інстанції задовольнив позов прокуратури, і це рішення підтвердив суд апеляційної інстанції.

Повернення основної частини Садиби

Раніше місту вже повернули основну частину Садиби Терещенків площею 1134 кв. м. А в березні прокуратура через суд скасувала право власності приватного підприємства на 158 кв. м флігеля садиби.

Таким чином, історична пам’ятка архітектури кінця 19 століття поступово повертається під контроль територіальної громади Києва, що дозволить забезпечити її належне збереження та реставрацію.