Ощадбанк звертається до Угорщини за поверненням конфіскованого майна: пошук справедливого врегулювання суперечки

Ощадбанк звертається до Угорщини за поверненням конфіскованого майна: пошук справедливого врегулювання суперечки

Фото: Уряд Угорщини

Вилучені гроші і золото в інкасаторів Ощадбанку

Ощадбанк вимагає повернення незаконно затриманих цінностей

Український державний банк Ощадбанк заявив про намір вимагати повернення свого майна та валютних цінностей, які були незаконно затримані в Угорщині. Мова йде про два інкасаторські автомобілі та цінності на суму 40 млн доларів США, 35 млн євро та 9 кг банківського золота.

Банк наголошує, що перевезення здійснювалося у межах міжнародної угоди з Райффайзен Банком Австрії, вантаж був оформлений відповідно до європейських митних процедур, а сам Ощадбанк має чинну ліцензію на міжнародні перевезення. Подібні рейси інкасаторських машин є стандартною практикою в умовах війни.

Незалежний аудит для підтвердження правової позиції

Для доведення законності своїх дій Ощадбанк залучить одну з провідних міжнародних компаній для проведення незалежного аудиту процесів і договірних відносин між усіма сторонами, задіяними у рамках перевезення коштів і цінностей.

Банк впевнений у законності своїх дій та повністю передав інформацію і підтверджуючі документи до Національного банку України. Наразі Ощадбанк оскаржує безпідставні обмежувальні заходи, накладені угорською міграційною службою, та готується до правових кроків для повернення затриманого майна.

Нагадаємо, в Угорщині було затримано двох інкасаторів Ощадбанку, які перевозили готівку та банківські метали. Угорська влада підозрює українців у “відмиванні грошей”, однак згодом інкасаторів передали Україні.