Сполучені Штати Америки вдаються до термінового вивільнення нафтових запасів у відповідь на ринкові потрясіння

Сполучені Штати Америки вдаються до термінового вивільнення нафтових запасів у відповідь на ринкові потрясіння

Фото: Getty Images

США намагаються стримати зростання цін на нафту

Вивільнення нафтових резервів США: спроба стримати зростання цін

Адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала процес масштабного вилучення нафти зі стратегічних запасів країни. Про це повідомив Bloomberg з посиланням на американське Міненерго в суботу, 14 березня.

Згідно з повідомленням, Білий дім направив запит щодо 86 млн барелів сирої нафти. Це є частиною оголошеного в середу масштабного вивільнення нафти в обсязі 172 млн барелів. Нафта має надійти на ринок вже до кінця наступного тижня.

Координовані дії з іншими країнами

Загалом вилучення, як очікується, триватиме чотири місяці і є частиною скоординованої з іншими країнами ініціативи з вивільнення 400 млн барелів. Це покликано знизити ціни на нафту, бензин, дизельне та авіаційне пальне, які різко підскочили в ціні після початку війни США та Ізраїлю проти Ірану.

Повернення вилученої нафти

Згідно з умовами угоди, компанії повинні будуть повернути взяту в оренду нафту Міненерго, додавши до неї додаткові барелі як компенсацію. У Міненерго заявили, що Білий дім вжив заходів щодо поповнення вилучених запасів нафти приблизно на 200 млн барелів протягом наступного року. Обсяг поповнень буде на 20% перевищувати обсяг вилучень.

Нагадаємо, 11 березня члени Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) одноголосно домовилися використати третину своїх стратегічних резервів, щоб “усунути збої на нафтових ринках, викликані війною Близькому Сході”.